Banditům brali, bohaté Jaroměři dávali. Že to mělo být jinak ?

Chydým Innebanditům brali, bohatší Jaroměři dávali. Jenže my nemáme bodů nazbyt a ke klidnému závěru letošní vydařené sezóny nám ještě několik výher chybí. Nedělní výhra nám utekla mezi prsty a bohužel i přes herní převahu jsme ji domácí Jaroměři v podstatě darovali.
FBC Innebandytos Hradec - Králové : FBŠ Jihlava  5:8

branky: 9. Petr Suchý, 15. Tomáš Ostřížek, 54. Tomáš Pokorný, 56. Marek Čížek, 60. Tomáš Jelínek - 14. Miroslav Daněk, 20. Tomáš Paul, 35. David Šesták, 41. Radim Vlk, 45. Miroslav Daněk, 49. Tomáš Paul, 51. Tomáš Paul, 52. David Kuchyňa; rozhodčí: Radim Slezák - Michal Taufmann; vyloučení: 5:4; využití: 0:1; zásahy brankářů: Martin Kočí 40, Jaromír Žák 2 - Jan Kružík 29; po třetinách: 2:2, 0:1, 3:5;
 
První dvě třetiny tohoto utkání byly vyrovnané s drobnou převahou hostující Jihlavy. Sice šli domácí Hradec šel dvakrát do vedení, ale jihlavané vždy dokázali odpovědět a první třetina skončila smírně 2:2.
 
Ve druhé třetině se dlouho nemohl brankově prosadit ani jeden z týmů, přesto diváci viděli hodně bojovné utkání. Zbývalo pět a půl minuty do konce 2. třetiny, když spolu zakombinovali Přikryl se Šestákem a druhý jmenovaný poslal FBŠ do vedení 2:3.
 
Do třetí třetiny nastupovali naši muži ve čtyřech, protože na konci druhé části dostal 2 minuty Přikryl za bránění ve hře. Hradeckým se přesilovka vůbec nedařila a toho využil Vlk, zmocnil se míčku a vychutnal si bezmocného gólmana. Díky této hezké akci Jihlava odskočila na rozdíl dvou branek. V tu chvíli se Jihlava stala dominantní na hřišti a do 12. minuty nasázeli bezmocným Innebanditům ještě další 4 branky, když se postupně prosadili Daněk, 2x Paul a Kuchyňa.
 
Za stavu 8:2 zbytečně ubrali hosté na obrátkách a Hradec toho dokonale využil a třikrát překonal Kružíka v brance Jihlavy. Naštěstí to stačilo pouze na korekci celkového výsledku. FBŠ Jihlava si připsala důležitou výhru 8:5 na palubovce Hradce Králové a splnila dílčí cíl tohoto víkendu.
 
"Koncentrovaný výkon a disciplína nás dovedly do vítězného konce v tomto utkání. I přes absenci 4 hráčů základní sestavy a zdravotní indispozici dalších hráčů jsme doplnili tým dva juniory, kteří příjemně překvapili a v ničem nezaostávali." hodnotil Kamil Zinek.

Podrobné statisky z utkání si prohlédněte ZDE.
 
TJ Sokol Jaroměř - FBŠ Jihlava 8:7

branky: 9. Štěpán Lacina, 17. Pavel Kotrč, 18. Vojtěch Schwarz, 20. Jan Hrobský, 24. Pavel Kotrč, 31. Šimon Kubina, 50. Petr Hašek, 53. Pavel Kotrč - 2. Radim Vlk, 7. David Šesták, 12. Tomáš Paul, 27. Lukáš Moravec, 29. Tomáš Paul, 29. David Kuchyňa, 35. David Šesták; rozhodčí: Jakub Vlček - Daniel Jireček; vyloučení: 4:4 + Miroslav Daněk 10; využití: 2:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Václav Valášek 23 - Jan Kružík 20, Jan Kružík -4, Jan Jelínek 1; po třetinách: 4:3, 2:4, 2:0;
 
V Jaroměřské hale se odehrála v první třetině přestřelka, kterou na svoji stranu překlopili domácí současně se závěrečnou sirénou. Byl to moment minimálně kontroverzní. Po krátce diskusi zůstal v platnosti stav 4:3 pro domácí Jaroměř.
 
Druhou třetinu jihlavané odehráli výborně a domácí přehrávali. Dobrý pohyb a rychlé kombinace dělaly domácím velké potíže a tak naši muži po zásluze vyhráli 2:4 a do posledního dějství šli hráči FBŠ Jihlava s vedením 6:7.
 
Ve třetí třetině zůstávalo skóre dlouho beze změny. Až do času 49:39, kdy šel na trestnou lavici domácí Kotrč a Jihlava měla výbornou šanci zvýšit vedení. Jenže špatné pokrytí domácího hráče znamenalo break pro hráče Jaroměře a Tomáš Paul musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Rozhodčí zvedli ruce nad hlavu na znamení trestného střílení. Do branky šel Honza Jelínek, ale na širokou kličku byl krátký. Nájezd tak domácí Hašek využil a bylo srovnáno. Za necelé tři minuty vstřelili domácí osmý gól po hrubé chybě Daňka a se dostali do vedení. Míra Daněk tento moment neunesl a ve  vzteku zcela nepochopitelně zahodil branku až k mantinelu. Za tento nesmyslný zkrat byl po zásluze potrestán dvouminutovým trestem, vyšperkovaným 10-ti minutovým osobním trestem.
 
V tu chvíli jihlavané potřebovali bojovat o lepší výsledek, ale bohužel se tento moment podepsal na náladě celého týmu a Jihlava začala znovu hrát v klidu až 3 minuty před koncem. Posledních 90 vteřin jsme odehráli power-play v 6-ti a vytvořili si obrovský tlak, ale bohužel bez gólového efektu a proto domácí udrželi vydřené vítězství i po závěrečné siréně.

Podrobné statisky z utkání a el. zápis si prohlédněte ZDE.
 
Věděli jsme, že v Jaroměři se body nrrozdávají jen tak. Proto víc než jindy nestačí hrát slaabých 50 minut. Každopádně jsme vyhrát měli, ale svojí hloupostí jsme to domácím dost usnadnili. dodal zklamaně Kamil Zinek.
 
Ve druhém zápase jsme tak vyšli bodově zkrátka a tak nás čekají veledůležité poslední 4 utkání a to na domácí půdě s našimi fanoušky v zádech. Proto zveme všechny do haly SK Jihlava a společně to zvládneme!
Z Třeště se junioři vrací se třemi body!

Z Třeště se junioři vrací se třemi body!

V neděli čekal na juniorský tým první ligový turnaj v tomto roce. Nejprve došlo ke střetnutí s nevyzpytateln ...
Krajská reprezentace? Velmi cenná zkušenost a samozřejmě také velká čest!

Krajská reprezentace? Velmi cenná zkušenost a samozřejmě také velká čest!

Víkend plný florbalu a soubojů chlapeckých krajských reprezentací je za námi. Na celkem čtyřech míste ...
Krajské reprezentace jdou do boje! V jejich sestavách máme početné zastoupení.

Krajské reprezentace jdou do boje! V jejich sestavách máme početné zastoupení.

Nadcházející lednový víkend nabídne souboj těch nejlep&scaron